Menu

Barvy v interiéru - díl VII: Správná kombinace vzorů

Velikost vzorů

Velké vzory způsobují, že místnosti vypadají menší. Proto bychom je měli používat spíše na menších plochách, jako jsou polštářky, závěsy nebo potahy na nábytku. Na stěnách a podlahových krytinách lze tyto vzory uplatnit pouze ve velkých místnostech.

Množství vzorů

V jedné místnosti lze kombinovat vzory jako proužky, kostku, puntíky i květinou pouze tedy, pokud je pouze jeden ze vzorů dominantní a ostatní ho doplňují. Nesmíme také zapomenout, že vzory spolu musí ladit.

Barevnost vzorů

Rozdílné a přitom výrazné vzory by měly být ve stejných barevných odstínech. U pestrých barevných vzorů v rozdílných barvách by měl být stejný přinejmenším základní odstín. V případě, kdy jsou vzory velice nápadné, by měly být stejné odstíny nejlépe dva.

Jeden základní vzor v různých variantách

Základní vzor lze uplatnit v různých velikostech (na závěsech a čalouněném nábytku, v menším na tapetách, bordurách a polštářcích).

Klidné plochy

Při použití vzorů, bychom v místnosti měli zachovat klidná jednobarevná místa ve vhodných odstínech (jednobarevný koberec, neutrálně působící kusy nábytku, doplňky, jako jednobarevné polštáře aj.).

Sdílejte tento článek