Menu

Obytné místnosti - díl II: Kuchyň

Moderní kuchyně jsou přehlídkou nejmodernějších elektrospotřebičů, které takzvaně „myslí za vás“. Pokud to řešení interiéru dovoluje současný trend preferuje velké kuchyně většinou propojené s dalšími částmi domácnosti.

Řešení kuchyně v první řadě ovlivní prostor, který máme pro tuto funkční zónu k dispozici. Obecně platí, že čím menší kuchyň tím efektivněji a účelněji musí být jednotlivé prvky pracovní, varné a mycí uspořádané. Pro tento případ jsou ideálním řešením vestavěné elektrospotřebiče. Na trhu je jich velká řada a je na každého zvážení, zda zvolí elektrospotřebiče plynové či elektrické. Obě varianty mají svá pro i proti.

Ve velkých kuchyních se vyjímají solitérní prvky jako je do prostoru umístěný vařič s výraznou dominantní digestoří.

Abychom se v kuchyni cítili dobře a vaření nebylo jen prací ale zároveň relaxací, je důležité správně vybrat jednotlivé komponenty. Jak již zmíněné elektrospotřebiče, tak vhodně barevně vybraná kuchyňská sestava přizpůsobená vašim tělesným proporcím.

Současný trend propojuje kuchyň s obývacím pokojem většinou zakomponováním baru či jídelního koutu, který v moderních interiérech přechází plynně z kuchyně do prostoru obývacího pokoje.

Sdílejte tento článek