Menu

Obytné místnosti - díl VI: Předsíň

Předsíň většinou nebývá rozměrná a její řešení musíme zvolit velmi účelově a prakticky s maximálním zohledněním půdorysu místnosti. Podlahovou krytinu volíme s ohledem na velké zatížení místnosti i na to, že se zde přezouváme a do místnosti se dostávápají venkovní nečistoty. Z moderních materiálů se volí dlažba, popřípadě laminátová podlaha s vysokým zatížením, do luxusních interiérů se může použít kámen.

předsíni se řeší prostor na odkládaní obuvi a svrchních částí oděvu. Řeší se většinou jako botník a věšáková skříň, praktická však bývá vestavěná skříň, která kombinuje jak prostor pro zavěšení kabátů, tak botník. Navíc prostor s vestavěnou skříní působí kompaktně, čistě, vkusně. Velikost vestavěné skříně volíme s maximálním ohledem na dispozici místnosti. Vhodné je zkombinovat vestavěnou skříň se zrcadlem, ve kterém vidíme celou postavu.

Vzhledem k tomu, že se v místnosti několikrát denně přezouváme, měla by být v předsíni stolička či sedák, který nám umožní pohodlné přezouvání.

V mnohých případech bývá předsíň místností bez oken. Už z tohoto důvod by měla být kvalitně osvětlena, popřípadě doplněna světly nad zrcadlem či dalšími doplňkovými světly. Hlavním nárokem na předsíň je její účelové uspořádání. Co se barevnosti týče, či použití vhodných materiálů, záleží na individuálních potřebách a vkusu obyvatelů bytu či domu.

 

Sdílejte tento článek