Menu

Pět tipů do dětského pokoje

Blackout a dimout závěsy

Stínící technika je specifickým prvkem dětských pokojů. Pro děti je totiž klidný, ničím nerušený spánek ještě důležitější než pro nás. Naštěstí v poslední době získávají na oblibě závěsy vyrobené z materiálů, které venkovní světlo nepropustí. Jedná se o tzv. dimout a blackout závěsy. Závěsy dimout světlo částečně propouští, míra nepropustnosti je u každého kusu uvedena v procentech, blackouty zaručují 100% nepropustnost.

Posuvný nábytek

Dětský pokoj je v mnoha bytech synonymem pro souboj s prostorem. O to víc potom přijde vhod elegantní vychytávka, kterou čas od času některý z výrobců vymyslí. Nám v tomto ohledu naposledy učarovala sestava studentského nábytku od italského výrobce Zalf. Jednotlivé součásti – psací stůl a postel – jsou upevněny do kolejniček, takže si vždy můžete vysunout tu část, kterou právě potřebujete. Oceňujeme také využití typicky hluchého prostoru nad psacím stolem pro umístění druhé postele a spojení schodů s úložnými prostorami.

Rostoucí nábytek

Při zařizování pokojů našich dětí bychom měli mít na paměti, že děti rostou jako z vody a stůl, který jim vyhovuje nyní, za rok či dva již vyhovovat nebude. Vyplatí se proto uvažovat dopředu a pořídit dětem výškově nastavitelný stůl a židli, které budou růst s nimi. Investice do rostoucího nábytku se vám mnohonásobně (jak z hlediska finančního, tak časového) vrátí, někteří výrobci na něj navíc poskytují až pětiletou záruku.

Designové odpadkové koše

Dětské pokojíčky by měly být královstvím našich ratolestí, kde mohou dát naplno průchod své živosti a fantazii. Zároveň bychom je však měli vést k udržování pořádku. Pro tyto účely přijde vhod pomůcka á la škola hrou – designové koše na papír od německé firmy Essey. Průlomový výrobek z dílny tohoto průkopníka symbolického funkcionalismu učiní zmuchlaným papírům povalujícím se po stole a podlaze přítrž – nyní už je přece jasné, kam patří.

Kartonové dveře

Společným jmenovatelem veškerého vybavení dětských pokojíčků je slovo praktičnost. Dveře nejsou v tomto ohledu výjimkou, proto se nám líbí novinka od společnosti Sapeli – dveře s kartonovým povrchem, které vám přinesou dvojí užitek. Jednak můžete jejich vzhled přizpůsobit barvám stěn, koberce či nábytku, jednak můžete nechat děti se na dveřích „vyřádit“, aniž byste se museli bát o jejich zničení.

A čemu se věnujeme na našem Facebooku v listopadu? Přeci krbům, svítidlům a dalším interiérovým zútulňovadlům.

 

Sdílejte tento článek