Menu

Reportáž z návštěvy Milána - 1.den

Součástí veletrhu je také samostatná část expozice věnovaná studentské práci – Salone Satellite, jejíž návštěvou jsme letošní prohlídku zahájili. Tady je vždy odprezentováno spíše netradiční pojetí designu s inovativními pohledy, které někdy přecházejí až k hravé absurditě. Letošní  ročník Salonu Satellite je již patnáctou reprízou a v expozicích bylo mimo jiné možné spatřit i oceněné práce z uplynulých ročníků.

Z našeho pohledu jsme byli překvapeni redukcí expozic oproti loňsku cca o ¼ výstavní plochy, ale i tak se bylo na co dívat. Rozprchli jsme se tedy, abychom načerpali inspiraci a prostřednictvím fotek i Vám přiblížili tuto netradiční podívanou.

Fotografie ze Salon Satellite

Po skončení prohlídky studentských prací jsme zvolili jako náš další cíl místo zvané Zóna Tortona. Tato část Milána se každý rok po dobu veletrhu promění v přehlídku zajímavostí a inovativních přístupů firem i jednotlivců, v obydlené zástavbě se tu a tam objevují expozice a celá čtvrť tak ožívá designem, pořádají se tu prezentace a párty. Atmosféra tu je velmi příjemná a připomíná pražský Designblok.

Fotografie ze Zona Tortona

Celodenní putování po expozicích spojené s únavou po cestě jsme zakončili v italské restauraci, kde většina z nás neodolala pravé pizze a plni dojmů z prvního dne jsme se vydali do hotelu, abychom načerpali síly na páteční prohlídku veletrhu Salone Internazionale del Mobile.

Zdroj: Keepline.cz

Sdílejte tento článek