Menu

Teplo v interiéru

Designové radiátory

Spojení slova „radiátor“ s představou unifikovaného kusu žebrovaného kovu, ze kterého pozvolna prýská bílá barva a který ve skutečnosti působí velmi studeně, je již naštěstí minulostí. Kombinací barev, tvarů a velikostí je dnes tolik, že můžeme k jednotlivým pokojům vybrat jednotlivé radiátory, tak, aby podtrhly celkový dojem interiéru, případně byly jeho dominantním prvkem.

Topné obrazy

Kromě designových radiátorů jsou originálním způsobem, jak prohřát interiér v chladném období, také tak zvané topné obrazy. Jak již název napovídá, jedná se o topné infra panely vyvedené v podobě obrazu. Kromě jejich estetické hodnoty spočívá jejich výhoda také ve způsobu vytápění, kdy namísto tradičního vyhřívání vzduchu dochází k vyhřívání okolních ploch - zdí, podlahy či nábytku. Tyto plochy následně ohřejí vzduch v místnosti, celý topný proces je tak mnohem bližší přirozenému slunečnímu teplu. Vytápění infra panely navíc nešíří prach, je tedy vhodné i pro alergiky.

Teploty v interiéru

O tom, že optimální teplota v interiéru se různí místnost od místnosti, Vám nemusíme říkat, stejně tak jako o tom, že teploty do značné míry závisí na našich individuálních preferencích. Přesto jsou známá doporučená rozmezí, ve kterých by se teploty v jednotlivých místnostech měly pohybovat, aby maximálně přispěly k naší pohodě a zdravému spánku.

V místnostech „obývacího typu“, tedy v obývacím pokoji, dětském pokoji či pracovně, bychom měli udržovat teplotu v rozmezí 21 až 23 °C. Do kuchyně se s ohledem teplo od vaření doporučuje teplota mezi 19 a 21 °C. Nejtepleji (23 až 24 °C) bychom měli mít v koupelně a nejchladněji naopak v místnostech, ve kterých spíme – mezi 17 a 19 stupni.

Vinilové nálepky na zeď

Podzim je patrně barevně nejvýraznějším obdobím roku, přináší tedy širokou škálu příležitostí pro stylové interiérové doplňky. Mezi oblíbené prvky patří pro svou originalitu a jednoduchost vinilové nálepky. Jsou k dostání v mnoha e-shopech i kamenných obchodech a jejich nabídka je tak široká, že si z nich vybere každý. Na výběr tak máte ze samolepek konkrétních i abstraktních, výrazných i minimalistických nebo hodících se na kuchyňskou linku či do předsíně.

Přejeme Vám za KEEPLINE krásné a klidné Vánoce a těšíme se na leden, kdy se na našem Facebooku budeme zabývat dalšími praktickými a designově zajímavými interiérovými prvky.

Sdílejte tento článek