Menu

Česká zbrojovka - Uherský Brod

Soutěžní návrh a 3D vizualizace pro rekonstrukci firemních prostor společnosti Česká zbrojovka a.s.

Architekti společnosti KEEPLINE vytvářeli návrh a 3D vizualizace pro přestavbu administrativní budovy společnosti Česká zbrojovka a.s., která sídlí v Uherském Brodě. Hlavní práce našich interiérových architektů byla věnována návrhu a 3D vizualizacím showroomu a podnikové prodejny. V showroomu si návštěvníci mohou sami osahat současné modely zbraní a prohlédnout si jejich vývoj na jednotlivých modelech. Dále jsme pro showroom navrhli vitríny představující historii značky Česká zbrojovka.

ZÁMĚR PREZENTAČNÍ MÍSTNOSTI

Záměrem bylo vytvořit jednoduchý, technický interiér, který vytvoří základ pro prezentaci různorodého zbrojního sortimentu, tak aby nábytkové prvky a výstavní panely nedominovaly a nerušily vnímání lidí při prohlídce vystaveného sortimentu.

Základem je tmavá podlaha z čedičové dlažby. Prezentační stojany jsou rozmístěny po delších stranách a ve středu místnosti, tak aby šly plynule obcházet. Základem stojanů je box s prosvětlenými hranami a horní plochou povrchově upravenou nábytkovým marmoleem, které tvoři plochu pro prezentaci zbraní. Marmoleum je měkké, nevznikají tak nepříjemné zvuky při manipulaci s vystavenými vzorky (bouchání při pokládání, …) a zároveň lze na hladkou plochu nalepit popisy zbrání a v našem návrhu výrazným terčem, ve kterém je umístěna zbraň. Středový stojan je doplněn zvýšeným boxem ve středu, jehož povrch je tvořen tahokovem v pozinku. Na vyvýšenou plochu lze vystavit sortiment, který je potřeba zvýraznit. Horní plocha je podél rozdělena skleněným panelem, které slouží pro nalepení popisů, fotek.

Historie firmy je prezentována na skleněných panelech osazených při vstupu vpravo. Panely jsou odsazeny od stěny na distančních úchytech. Na těchto panelech by se prezentovala i ocenění, v papírové podobě nebo medaile, které by byly umístěny za sklem v mezeře mezi stěnou a sklem, případně v boxu z plexi.

Pro prezentaci vývoje zbraně CZ 75 slouží jeden stojan v zadní části, umístěný podél stěny. Stojany podél stěn jsou doplněny skleněnými panely na stěnách pro umístění popisů a fotek.

Volné stěny jsou osazeny plachtami v kombinaci s TV, které slouží pro prezentaci fotek, videí, …

Plošné nasvícení je realizováno zavěšenými svítidly s možností stmívání, tak aby bylo vyniklo bodové nasvícení vybraného sortimentu a panelů. Dekorativní osvětlení panelů je navrženo tak, aby nedocházelo při přistoupení ke stojanu a prohlížení sortimentu k oslňování.